Sahte imzacı BEKAŞ personeli disipline sevk edildi
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 20:44
 
Sahte imzacı BEKAŞ personeli disipline sevk edildi
İzmit Belediyesi’nin yan kuruluşu BEKAŞ’ta çalışan Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak sahte imza nedeniyle disipline sevk edildi.
Gündem Haberi
Sahte imzacı BEKAŞ personeli disipline sevk edildi

İzmit Belediyesi’nin yan kuruluşu BEKAŞ’ta çalışan Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak sahte imza nedeniyle disipline sevk edildi. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: ‘’İzmit kamuoyunun bilgiyi ilk elden alması gerektiğine inandığımız ve bazı kesimlerin sürekli olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirmesinden dolayı kamuoyuna zorunlu bir duyurudur.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde Bekaş personeli olarak çalışan ve aynı zamanda Kocatepe Mahallesi Muhtarı olan Mustafa Kabak’ın mahiyetindeki personellerin yerine imza föylerine imza attığı ve sahte imzaların tespit edilmesinden ötürü belediyemizce başlatılan soruşturma tamamlanmıştır.

SAHTE İMZA

Müfettiş incelemesi sonucunda alınan kararlara göre; Mustafa Kabak’ın Bekaş disiplin kuruluna gönderilmesi, ayrıca Türk Ceza Kanunu uyarınca hakkında yasal işlem başlatılması gerektiği belirtilmiştir. İzmit Belediyesi olarak müfettiş incelemesi ve müfettiş raporu sonucu, personellerin çalışıp çalışmadığını gösteren ve maaşların buna göre düzenlendiği imza föylerinde personellerin yerine sahte imza atarak evrakta ve imzada sahtecilik yaptığı iddia edilen Mustafa Kabak hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yapılmıştır. Vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmemesi ve herhangi bir algının ortaya çıkmaması için yapılan zorunlu bir açıklamadır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sahte, imzacı, BEKAŞ, personeli, disipline, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı